Bu karar Arsuz ve Samandağ’ı ilgilendiriyor!

Yayınlanma Zamanı : 31 Ocak 2021 Saat: 10:50

Bu karar Arsuz ve Samandağ’ı ilgilendiriyor!

Hatay Samandağ Turizm Bölgesi nin adı ve statüsü ` Hatay Arsuz Samandağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi` olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ocak 2021 tarihli imzası ile “Bazı Alanlarda İlan Edilen Turizm Merkezleri ile Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinin İptali, Sınırlarının Yeniden Belirlenmesi ile İsim ve Statülerinin Değiştirilmesine İlişkin Karar” Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri iptal edilirken, bazı turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma gelişim bölgelerinin sınırları yeniden belirlendi.

Buna göre; 31380 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 3456/5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile “Hatay Samandağ Turizm Bölgesi”nin adı ve statüsü “Hatay Arsuz Samandağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” olarak değiştirilirken, sınırları da yeniden belirlendi.

Hatay Arsuz Samandağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nde sınır şu şekilde belirlendi:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"