Jandarma, kadın sürücüleri durdurdu!

Yayınlanma Zamanı : 13 Ocak 2021 Saat: 16:10

Jandarma, kadın sürücüleri durdurdu!

Kırıkhan Merkez, Topboğazı ile Güzelce Jandarma Karakol Komutanlıkları, yaptıkları yol denetimlerinde kadın sürücüleri acil durumlarda kullanabilecekleri mobil uygulama olan Kadın Acil Destek İhbar Hattı(KADES)  hakkında bilgilendirdi.

Kırıkhan-Kumlu Karayolu, Karadurmuşlu mahallesi mevkii ile Hatay-Gaziantep Karayolu, Topboğazı ve Güzelce mahallelerindeki önleyici kolluk devriyesi esnasında 113 kadın sürücüyü KADES’in işlevi ve acil durumlarda nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgilendiren ekipler, 98 sürücünün cep telefonuna da uygulamayı indirmelerini sağladı.

Ekipler, kadına yönelik şiddet ile mücadelede daha profesyonel ve etkin bir şekilde hareket edilmesi, yaşanacak olayların olumsuz etkilerinin azaltılması, toplumsal farkındalığın artırılması ve Kadın Acil Destek İhbar Uygulamasının (KADES) yaygınlaştırılması amacıyla bilgilendirmelerine devam edeceklerini ifade ederken, kadın sürücüler  ise KADES’in yaygınlaştırılması amacıyla yapılan uygulamayı memnuniyetle karşıladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"