Hatay’ın ulaşım ağı genişliyor!

Yayınlanma Zamanı : 03 Ocak 2021 Saat: 11:00

Hatay’ın ulaşım ağı genişliyor!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, altyapı, HADO, EXPO, kırsal kalkınma, tarihi doku restorasyonu gibi projelerin yanı sıra raylı sistem projesini başlatacağını açıkladı. 4 ilçeyi kapsayacak olan projede önceliklerinin Antakya – Üniversite – Havaalanı üçgenini kapsayacağını anlatan Başkan Savaş, Serinyol-Madenli yoluna da değinerek, yolun yapımı ile ilgili izin çıktığına dair henüz resmi bir yazı almadıklarını ifade etti.

‘Yapamaz’ denilen her projenin altından başarıyla kalktıklarını anlatan Başkan Savaş, “Raylı Sistem Projemizin içinde Antakya, Kırıkhan, Hassa ve Samandağ var. Öncelikli olarak Antakya-Üniversite-Havaalanı var. Ağustos ayında açıklayacağımız yeni bir projemiz de var. Bizim projelerimizin temel amacı; vatandaşlarımızın ekonomik olarak refaha ve huzura kavuşmasıdır. Bugüne kadar bize destek veren herkese teşekkür ettik. Sayın Valimizin desteğiyle HADO’daki çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Valimiz, HADO’da öncelikli olarak yolcu taşımacılığı yapılmasını istedi. Biz de çalışmalarımıza buna göre şekil verdik. Ancak bize engel olup izin vermeyenlerin de olduğunu unutmuyoruz. Serinyol-Madenli yolu ile ilgili çıktığı ifade edilen izne dair bize henüz resmi bir yazı gelmedi. Geldiği zaman çalışmaya başlarız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"