Trafik cezaları artık e-posta hesabına!

Yayınlanma Zamanı : 28 Aralık 2020 Saat: 11:21

Resmi Gazete’de  yayımlanan yeni düzenleme ile trafik cezalarında ‘e-mail’ ile bilgilendirme dönemi başladı. Yapılan düzenlemeye göre; plakaya yazılan trafik cezaları, artık doğrudan ‘Hazine ve Maliye Bakanlığı’ tarafından araç sahiplerinin sisteme kayıtlı kişisel e-mail adreslerine gönderilecek. Benzer şekilde; kiralık araçlarda da ihlalde bulunan kişinin ‘Kiralık Araç Bildirim Sistemi’nden anlaşılması halinde, tebliğ araç sahibi yerine aracı kiralayan kişinin e-mail adresine iletilecek. 

Trafik cezası için sisteme kayıtlı e-mail adresi bulunmayanlar, “gib.gov.tr” adresini ziyaret edecek

Diğer yandan; trafik cezası ile ilgili elektronik tebligat almak isteyen, fakat sisteme kayıtlı e-mail adresi bulunmayan sürücüler, “gib.gov.tr” adresinden aldığı cezalara ilişkin bilgilere erişebilecek. Bununla birlikte, ‘Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ilgili birimlerine başvurarak da trafik cezalarından haberdar olunabilecek. Ayrıca ‘e-Devlet’ ağındaki ‘Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama’ seçeneğinden de plakaya yazılan cezalara ulaşılabilecek. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"