Hatay’ın mısır üreticisine müjde!

Yayınlanma Zamanı : 26 Aralık 2020 Saat: 15:36

Hatay’ın mısır üreticisine müjde!

Devlet Su İşleri(DSİ)’nin toprakları su ile buluşturma çalışmaları kapsamında Tahtaköprü Barajı’nın tarımsal sulamaya geçmesiyle Hatay’ın iki ilçesi su kısıtı(kuraklık) kapsamından çıkarıldı. Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, yaşanan gelişmeyle Kırıkhan ve Hassa’daki çiftçilerin mısır desteklemelerinden faydalanabileceğini müjdeledi.

Milletvekili Hüseyin Yayman, çiftçilere güzel haberi şöyle duyurdu, “Bu yıl Ziraat odalarımız, DSİ Genel müdürlüğü ve Bitkisel Üretim Genel müdürümüzle büyük bir işi yaptık. Amik Ovasında su kısıtını kaldırarak mısıra ürün desteği sağladık. Çiftçilerimizin daima yanındayız, Amik ovamıza hayırlı olsun. Bu gelişme Tahtaköprü Barajını bitirmemizin ilk sonuçlarından biridir. Çiftçilerimizin talebi doğrultusunda konuyu takip ederek olumlu sonuçlandırdık. Çiftçilerimiz İçin Bereketli ve bol kazançlı Sezonlar Dileriz. Bu güzel hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve konuyu yakından takip edip, soran çok değerli çiftçilerimize teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"