MKÜ Vakfı’na destek teşekkürü

Yayınlanma Zamanı : 26 Aralık 2020 Saat: 15:56

MKÜ Vakfı’na destek teşekkürü

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Hasan Kaya, “pandemi hastanesi” olarak hizmet veren Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin 655 bin lirayı bulan sağlık cihazı ve malzemelerini karşılayan MKÜ Kurma ve Yaşatma Vakfı’na desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan küresel salgından Hatay’ın da son derece olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Rektör Kaya, vatandaşların sağlığı için büyük bir özveriyle mücadele ettiklerine vurgu yaptı.

Yeni cihazların, salgınla mücadelede büyük rol oynayacağını ifade eden Rektör Kaya, “Üniversitemizin Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Covid-19 salgını nedeniyle “pandemi hastanesi” olarak hizmet vermekte olup tüm öğretim elemanlarımız, sağlık personelimiz ve diğer yardımcı personelimiz ile mesai kavramı gözetmeksizin, vatandaşlarımızın sağlığı için büyük bir özveriyle mücadele etmektedir. Bu süreç yaşanırken Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı, toplamda 655 bin lirayı bulan sağlık cihazlarını ve malzemelerini Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemize hibe etmiştir. Sağlanan bu yeni imkânlar, mücadelenin başarısına önemli katkıda bulunacaktır. Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı’nın hastanemizin çalışmalarına verdiği bu destekten ve yaptığı katkılardan duyduğumuz memnuniyeti ifade eder, Vakıf Yönetim Kurulu’nun değerli başkan ve üyelerine, ayrıca bireysel olarak desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlerimize şahsım ve üniversitem adına teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"