DOĞAKA’dan dericilik sektörüne 5 milyon hibe

Yayınlanma Zamanı : 18 Aralık 2020 Saat: 14:21

DOĞAKA’dan dericilik sektörüne 5 milyon hibe

Toplam bütçesi 7 Milyon TL olan Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Üretim Tesisi Projesi’ne DOĞAKA 5 Milyon TL destek sağladı. 2019 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında desteklenmeye hak kazanan projenin deri sektöründe sinerji yaratması ve sektöre yeni işletmelerin kazandırılmasının yanıısra, sektörü terk etmiş olan bölgedeki eski işletmelerin sektöre geri dönüş yapmasına ve istihdamın canlandırılmasına vesile olması hedefleniyor.

Hatay’ın tarihinin eski dönemlerinden bu yana varlığını sürdüren dericilik sektöründe teknolojik altyapının güçlendirilmesi için Kireçlik Yarma Sistemi Ortak Üretim Tesisi yatırımının yapılması ve ortak üretim çatısı altında sektöre katma değer kazandıracak altyapısının oluşturulması amacıyla proje sözleşmesini geçtiğimiz günlerde Hatay Valisi Rahmi Doğan ile ATSO Başkanı Hikmet Çinçin imzalamıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"