Her öğretmen, bir fidan!

Yayınlanma Zamanı : 24 Kasım 2020 Saat: 15:31

Her öğretmen, bir fidan!

Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı iş birliğiyle ‘Bir Fidan, Bin Nefes’ projesini başlatan İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Hatay’da meydana gelen yangında yok olan ormanların yeşillendirilmesi ve doğaya yeniden kazandırılması için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, öğretmenler adına Hatay’a fidan bağışında bulundu.  İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, t-MBA Liderlik Akademisi öğrencilerinin öncülüğünde, ‘Bu kış doğayı giydiriyoruz!’ sloganıyla yürütülen  “Bir Fidan Bin Nefes” kampanyası ile öğrencilerinin bu kış Hatay’da doğayı giydirecek olmasının yanında; ağaç ve orman sevgisini geliştirme,  çevreye duyarlılığı ve bilincini geliştirmek konusunda da farkındalık yarattığını söyledi.

Kendisini toplumsal gelişim için adayan tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Özeren, “Geleceğimize değer katan ve çocuklarımızı özenle, sevgiyle yetiştiren her bir öğretmenimiz için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hatay’a fidan bağışında bulunarak doğaya nefes olduk. Öğrencilerimiz, ‘Bir Fidan, Bin Nefes’ projesiyle bu kış doğayı giydirdiler. Öğrencilerimizle birlikte, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştiren, yazdığımız ilk harfleri, okuduğumuz ilk satırları beğenen, her zaman iyinin ve doğrunun yanında yer almayı, hatalarımızdan ders almayı, saygılı olmayı ve doğa sevgisini öğreten, güzel memleketimizin her köşesinde fedakarca görev yapan öğretmenlerimiz için, doğaya nefes olduk” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"