Hatay’da ‘En iyi narkotik polisi: Anne’

Yayınlanma Zamanı : 24 Kasım 2020 Saat: 14:48

Hatay’da ‘En iyi narkotik polisi: Anne’

Hatay Valiliği, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Narkotik Daire Başkanlığı’nın çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirdiği ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesinin tanıtım videosunu il genelindeki reklam panolarında yayınladı.

Bakanlığın uyuşturucu bağımlıları üzerinde yaptığı araştırmada, bağımlıların yüzde 89,8’inin annesinin ev hanımı olduğu ve bağımlıların uyuşturucuyu kullandığı yerler arasında ilk sırayı yüzde 47,5 ile kendi evlerinin aldığının tespit edilmesi üzerine hayata geçirilen proje ile uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapılacak.

Hatay Valiliği’nden yapılan duyuruda, annelerin projeye destek vermesi amacıyla yapılacak etkinliklerde şöyle belirtildi, “Proje kapsamında uyuşturucu madde bağımlılığı ile ilgili 24 yaş ve üzeri annelere yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılacak olan çalışmada; il genelinde Hatay Büyükşehir belediyesine ait 34  elektronik bilboardda tanıtım videosu 20.11.2020 tarihi itibariyle, 20 adet sabit reklam panosunda ise 22.11.2020 tarihi itibari ile logolar yayınlanmaya başlandı. İl Hıfzısıhha Kurulunun 2020/94 sayılı kararınca toplantı ve seminerlerle ilgili yasağın kalkmasının ardından ilimiz genelinde; Halk Eğitim Müdürlüklerindeki anne kursiyerlere, Tespit edilecek lise ve ortaokul öğrenci annelerine, İl müftülüğünün kadın kursiyerlerine seminerler verilecektir. AVM ve ilimizde halkın yoğun olarak bulunduğu caddelerde NARKONOKTA kurulup uygun görülen Kadınlar Lokalinde etkinlik yapılması planlanmaktadır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"