Büyükşehirlerden deprem farkındalığı çalışması

Yayınlanma Zamanı : 12 Kasım 2020 Saat: 16:36

Büyükşehirlerden deprem farkındalığı çalışması

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Ankara Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen “Deprem Farkındalığı ve Kriz Yönetimi” toplantısına katıldı.

Ankara, İzmir, Gaziantep, Eskişehir gibi illerin büyükşehir belediye başkanları ve kent konseyleri temsilcilerinin katıldığı toplantıda, depremin öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiğine dair görüşler online toplantıda masaya yatırıldı.

Video konferans yöntemiyle düzenlenen ve deprem gerçeğinde kriz yönetiminin tartışıldığı toplantıda kent konseylerinin sorunları çözüme kavuşturmadaki rolü ele alındı.

Kent konseylerinin bir kentin en büyük sivil toplum organı olduğunu ifade eden katılımcılar, afet anlarında sivil gücün örgütlenmesinin çok önemli hale geldiğini, kent konseylerinin de bu görevi yerine getirmede belediyelere yardımcı olduğunu ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"