Orman yangınında terör bağlantısı yok!

Yayınlanma Zamanı : 28 Ekim 2020 Saat: 12:29

Orman yangınında terör bağlantısı yok!

İskenderun’daki yangını koordine eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 22 saatlik yoğun çalışmanın ardından kontrol altına alınan orman yangınında soğutma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Yangından en çok Akarca, Sarıseki ve Azganlık Mahallelerinin etkilendiğini ve can kaybı olmadığını söyleyen Pakdemirli, gözaltına alınan 2 kişinin serbest bırakıldığını ve olayla ilgili terör bağlantısının bulunmadığını açıkladı.

Yanan alanların temizlik çalışmasının ardından tekrar ağaçlandırılacağını ifade eden Pakdemirli, “İlk müdahalemizle birlikte yoğun bir mücadele verildi. Tüm teknolojik imkanları kullandık. En büyük hazinemiz tabii ki insan kaynağımız ve değerli orman teşkilatımız ama kullanmış olduğumuz makine teçhizat açısından da bunları da tekrar hatırlatmak isterim, 166 arazöz, 15 dozer, 700 işçi ve ayrı ayrı 3 kurumun İHA’larını da dün akşam kullandık. 3 mahallede maddi hasarımız var. Birincisi Akarca Mahallesi, 5 ev ve bir cami etkilendi. Sarıseki Mahallesi’nde 2 ev ve bir ağıl etkilendi. Azganlık Mahallesi’nde de 3 ev bir ağıl etkilendi. Hasar tespiti sonrasında da hasarlarımız İskenderun Belediyemiz ve valiliğimiz tarafından karşılanacak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"