Kendi elinizle taşkına neden olmayın!

Yayınlanma Zamanı : 26 Ekim 2020 Saat: 14:02

Kendi elinizle taşkına neden olmayın!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kış ayları öncesi il genelindeki yağmur suyu hatlarında bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Kent genelinde atıklardan dolayı tıkanma oluşan yağmur suyu deşarj noktalarındaki temizlik çalışmaları sırasında naylon poşet, maske, plastik bardak vb. katı atıkların çıktığını ifade eden HATSU, “Yağmur suyu hatları çöplük değildir’ diyerek vatandaşları çöp atma konusunda daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet etti.

Yapılan temizlik çalışmaları sayesinde yağmur yağışları sırasında su deşarjının daha rahat gerçekleşeceğinin altını çizen Genel Müdürlük,  “Yağmur suyu hatlarına atılan her türlü katı atık; taşkınlara ve tıkanmalara sebep olmaktadır” dedi.

HATSU ayrıca, kent genelinde deforme olmuş, işlevinin yitirmiş ve trafikte sorun oluşturan yağmur suyu mazgallarında bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"