Hatay, acil hizmetlerinde bir adım önde!

Yayınlanma Zamanı : 15 Ekim 2020 Saat: 15:46

Hatay, acil hizmetlerinde bir adım önde!

Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’ın sağlık kuruluşlarına gerçekleştiridği ziyaretlerin bugünkü durağı  İl Ambulans Servisi Başhekimliği oldu.  Acil Sağlık Hizmetleri Başkan ve Yardımcısı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı, Personel Hizmetleri Başkanı ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanının da eşlik ettiği ziyarette Hambolat, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Mehmet Kaçıra’dan İl genelinde yürütülen 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Ambulans ve Vaka Hizmetleri, Personel ve teçhizat donanımı hakkında bilgi aldıktan sonra, çağrı merkezi ve 112 Acil Yardım ambulanslarında görevli sağlık personelleri ile bir araya geldi.

Yürüttükleri zorlu ve meşakkatli görevlerinden dolayı acil sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başarılar dileyen Hambolat, ’’Hatay 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği olarak Hatay’da 74 adet tam donanımlı kara ambulansı, 2 adet motosiklet ambulans,1 adet paletli kar ambulansı, 3 adet dört yataklı tam donanımlı kara ambulansı, 1 adet yoğun bakım/obezite ambulansı ile halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Ayrıca 4 adet A tipi(Hekimli), 2 adet B tipi, 4 adet C tipi olmak üzere toplam 60 Acil çağrı istasyonumuz ve bir adet komuta kontrol merkezi ile bildirilen vakaları kabul ederek hastaların en hızlı şekilde sağlık tesislerine sevk organizasyonlarını gerçekleştiriyoruz” dedi.

112 Acil hattını gereksiz aramayın!

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin önemli bir sağlık hizmeti olduğunu, bu pozisyonlarda çalışan, görev alan ve sorumlulukları hayli fazla olan sağlık personellerinin, müdahalesindeki etkinlik, verimlilik ve kaliteyi her zaman üst seviyede tutmaya çalıştıklarını da ifade eden Hambolat, “Sağlık politikalarındaki ani gelişmeler, Koronavirüs salgını ile mücadele, teknolojik yenilikler ve ifa edilen meşakkatli çalışmalarla acil sağlık hizmetlerinde ciddi gelişmeler elde etmemize, Bakanlığımızca sürekli olarak yayınlanan kamu spotlarına ve her kademede verilen bunca eğitimlere rağmen maalesef asılsız ihbar sayısı ve karşılığı olmayan çağrıların halen yüksek olması bizleri üzüyor. 112 Acil hattını gereksiz yere meşgul etmemeliyiz ve trafikteki Acil Yardım Ambulanslarına yol verme hususunda daha duyarlı olmalıyız. 112 Acil çağrı hattının bir gün kendimiz veya sevdiklerimiz için lazım olabileceğini asla unutmamalıyız’’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"