İSTE’ye Ford desteği!

Yayınlanma Zamanı : 15 Ekim 2020 Saat: 16:06

İSTE’ye Ford desteği!

Ford Otosan, İskenderun Teknik Üniversitesi İSTE) İskenderun Meslek Yüksek Okulu (İMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, Otomotiv Teknolojisi Programına Ford Focus marka araç hediye etti. Hibe desteği için İMYO Kampüste düzenlenen törene İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Üniversite Senatosu, Yönetim Kurulu, ilgili akademisyenler ve İSTE idari personeli, Ford Otosan Yetkilisi ve Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar ve Ford Otosan yetkilileri katıldı.

Ford Otosan Yetkilisi ve Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar, benzer destekleri daha önce de yaptıklarını belirterek, “Üniversitemize destek olmak için elimizden geleni yapacağımızı, elimizi taşın altına koyacağımızı bilmenizi istiyorum. Bugüne kadar Koç Holdingin başlattığı, Ovalı Grubun desteklediği meslek lisesi memleket meselesi, ülkem için Tema Vakfı, engellilere doğru yaklaşım gibi sosyal projelerde gönüllü olarak görev aldım. Bu projeler kapsamında meslek okullarının desteklenmesi ülkemizin kalkınması için önem taşımaktadır. Üniversiteniz yönetiminin başarılı çalışmaları sonucu bu hibe ile desteklemek bizlerin görevidir. Meslek Yüksek Okulları hem gençlerin başarılı olacağı bir meslek kazanmasını hem de ekonomiye vasıflı eleman yetişmesini sağlar. Sağlıklı başarılı bir gelecek dileğiyle saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de en iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, “Bugün çok fazla konuşmayacağım ama şunu belirtmeden de geçmek istemiyorum, eğitime, gençliğe yapılan her katkı için teşekkür ederim. Eğer nesilleri kurtarmak istiyorsanız insan yetiştirin. Biz her zaman desteğimizi isteyenlerin yanında olacağız. Katkılarından dolayı Mustafa Saçar beyin şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemize ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum”  şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Ovalı Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mustafa Saçar, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’ye aracın takdim ederken, Rektör Depci’de araç anahtarını İskenderun Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. Hakan Kalpakçıoğlu’na teslim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"