Hatay’da zeytincilik araştırma istasyonu var!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2020 Saat: 12:58

Hatay’da zeytincilik araştırma istasyonu var!

Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitü Müdürlüğü’nün zeytinyağı işletmesi törenle açıldı.

Fidan üretim alanında zeytin çelik dikimi, alan gezisi, fidan dikimi ile Zeytinyağı kimyasal ve duyusal analizlerinin yapıldığı açılış törenine Hassa Kaymakamı Kadir Yurdakul, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, MKÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celil Toplu, İl Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürü Ayşe Karaca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mehmet Murat Özsayar ve özel sektör temsilcileri katıldı. 

İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitü Müdürlüğü’nün zeytin yetiştiriciliğini, üretimden tüketime kadar her aşamasında ortaya çıkan sorunları tespit edip, çözümler üretmek ve zeytin üreticilerinin daha kaliteli ve verimli ürün elde etmesini sağlamak içi araştırma projeleri yapmak amacıyla kurulduğunu belirterek, bölgenin zeytinin anavatanı olduğunu ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"