Mimarlar Gününüz kutlu olsun

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2020 Saat: 12:41

Mimarlar Gününüz kutlu olsun

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Mimarlar Odası İskenderun Şube Yönetimini ziyaret ederek, 5 Ekim Dünya Mimarlar Günü’nü kutladı.

Yapılan ziyaretten duydukları memnuiyeti dile getiren Mimarlar Odası İskenderun Şube Başkanı Koray Tanın, mimarlar olarak her zaman desteğe hazır olduklarını ifade ederek, Başkan Tosyalı’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Mimarlık tarihinin en önemli şahsiyetlerinden biri olan Mimar Sinan’ın, dünya yapı sanatının en büyük ustası ve baş mimarı olduğunu belirterek, “Ülkemizin her köşesinde ortaya koydukları eserlerle ülkenin mimari kimliğini nakşeden, mimari eserlerle milletin kültürel dokusunu kayıt altına alan mimarlarımıza çok şey borçluyuz. Yapılara ruh ve estetik veren tüm mimar ve mimar adaylarının ‘Dünya Mimarlar Günü’nü kutluyorum. Tüm mimar arkadaşlara çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişinde de bulunuldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"