Afet yönetimine yeni boyut!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2020 Saat: 15:19

Afet yönetimine yeni boyut!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan Keskin başkanlığında düzenlenen yeni Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi(AYDES) bilgilendirme toplantısına Hatay AFAD da katıldı.

Tüm paydaş kuruluşların katılımıyla, telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda İrfan Keskin, AYDES’in, AFAD’ın yönetim süreçlerini içermesi ve afet yönetiminde hızlı müdahale, etkin koordinasyon, bilgi yönetimi ve karar destek sistemleri katkıları açısından büyük önem arzettiğini söyledi.

Keskin, AYDES Projesi ile afet öncesi (hazırlık ve zarar azaltma), afet süreci (müdahale), afet sonrası (iyileştirme) aşamalarını içeren Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, AFAD süreçlerini ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri’nin (İAADM) acil durum süreçlerini içerecek şekilde, çeşitli kurumları / kuruluşların koordineli bir şekilde çalışmasına imkân verecek, afet / acil durum yönetiminde ihtiyaç duyulan kurumların ürettiği verilerle entegrasyonu sağlayacak, sürdürülebilir bir afet yönetim ve bilgi sisteminin oluşturulmasını amaçladıklarını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"