Türkiye’nin narenciye üssü Hatay!

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2020 Saat: 15:32

Türkiye’nin narenciye üssü Hatay!

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Türkiye’nin narenciye üretiminin büyük bölümünün gerçekleştirildiği Hatay’da “okitsu” cinsi mandalinanın Dörtyol’daki hasadına eşlik etti.

Dörtyol  Altınçağ Mahallesi’nde üretici Yahya Dik’in bahçesinde gerçekleştirilen hasat törenine katılan Çolakoğlu, il genelinde 270 bin dekar narenciye üretildiğini, yaklaşık 720 bin ton ürün beklendiğini söyledi.

Mandalinada ise, 480 bin ton rekolte hedeflendiğini aktaran Çolakoğlu, “Hatay, narenciye üretiminde Türkiye’de birinci sırada yer almaktadır. Hasadı yapılan ürünlerimiz hem iç piyasada hem de dış piyasada alıcı buluyor. İlimiz özelikle yaş sebze meyve ihracatında önemli bir yere sahip. İlimizde limon hasadı geçtiğimiz ay başladı. Şimdi de erkenci cins mandalina hasadına başlandı. İnşallah üreticimize hayırlı, uğurlu olur” derken, üreticilere bol ve bereketli bir sezon diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"