Türk – Japon dostluğunda ‘Şerif Tosyalı’ farkı

Yayınlanma Zamanı : 30 Eylül 2020 Saat: 12:49

Türk – Japon dostluğunda ‘Şerif Tosyalı’ farkı

Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima’nın ev sahipliğinde, Japonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik katkılarından dolayı Sagun Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tuncay Sagun, Japonya Hükümeti tarafından “Japonya Büyükelçisi Ödülü” ile taltif edildi.

Büyükelçilik konutunda düzenlenen ödül törenine, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, kendisi de Japonya Büyükelçisi Özel Ödülü ile onurlandırılan Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi ve DEİK Japonya İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı ile Ahmet Tuncay Sagun ve ailesi katıldı.

Ödülünü büyükelçi Miyajima’dan alan Sagun Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tuncay Sagun, 2002 yılında Sagun Grubu’nu ve Türkiye’nin ilk orkinos çiftliğini kurduğunu, aynı yıl da Japonya’ya orkinos ihracatına başladığını anlatırken, su ürünleri ihracatı aracılığıyla Japonya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin güçlenmesine katkı sunmaya devam edeceğini söyledi.

Japonya’nın en itibarlı ödüllerinden Japonya Büyükelçisi Özel Ödülü’ne sahip olan DEİK Japonya İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı da, Sagun Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tuncay Sagun’u ödülünden dolayı tebrik ederek, ticaretin birleştirici, bütünleştirici ve dosthane gücünü ortaya koyan Türk firmalarının iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha da güçlendireceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"