Hatay’da Koronavirüs’te son durum!

Yayınlanma Zamanı : 30 Eylül 2020 Saat: 13:29

Hatay’da Koronavirüs’te son durum!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, koronavirüs vakaları ile ilgili Hatay’daki son durumla ilgili bilgileri konuk olduğu Siyaset Meydanı programında Naime Akbin’e anlattı. 2020 Şubat ayında Türkiye’nin bu virüsle karşı karşıya kaldığını ve virüsün bilinmediği için o süreçteki yaşlı ölümlerinin çoğuna zatürre, astım, bronşit ve akciğer rahatsızlıkları teşhisi konulduğunu anlatan Başkan Savaş,  şuanda ise hastalığın ikinci döneminin yaşandığına dikkat çekti.

Hatay’ın 30 büyükşehir içerisinde en rahat şehirlerden biri olduğunu söyleyen Başkan Savaş, “450 civarında vakamız var. 30 büyükşehir içerisinde en rahat şehirlerden biriyiz. Şu anda bu hastalığın ikinci dönemini yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu virüs Çin’de de Ekim ayından itibaren vardı ve Aralık ayının 19’unda pandemi seviyesi çok yükselince bunu araştırma gereği duydular. Hem Avrupa’nın hem de İran’ın tam ortasında, geçiş noktasındayız. İran’da ve Avrupa’da bu kadar vaka görülürken Türkiye’ye gelmemesi imkansız. Çin’den 1-1,5 ay sonra yayılıp, pandemi seviyesine geldiğinde insanlar bu hastalığı konuşmaya başladı. Bu virüs laboratuvar ortamında hazırlanmış bir virüs, doğal hayattan bize geçen bir virüs değil. Kasım sonu gibi aşının bulunabileceğini düşünüyorum. İlkbahar’dan itibaren dünya rahatlama sürecine girecektir. Bu virüs bize insanlığı, aile mefhumunu, hijyeni öğretti. Ben 20 yaşındaki oğlumla bu süreçte tanıştım. Oğlum 8,5 yaşından itibaren belediye başkanı olduğum için onunla ilgilenemiyordum. Bu musibet bize fayda getirdi diyebilirim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"