Afetlere karşı masa başı tatbikat

Yayınlanma Zamanı : 24 Eylül 2020 Saat: 12:52

Afetlere karşı masa başı tatbikat

Hatay İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından AFAD merkezinde Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) kapsamında, olası afetlere karşı Hatay 1. Seviye yerel düzey masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi. Sağlık çalışma grubu adına Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda, diğer tüm başkanlıklar ve 112 Başhekimliği’nin katıldığı tatbikat başarıyla tamamlandı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde kurulan ana merkezden yönlendirilen tatbikat kapsamında hazırlanan deprem senaryosu ile yerel hizmet grupları ile destek çözüm ortaklarının görev ve sorumlulukları, haberleşme yöntemleri, hizmet gruplarının birbiriyle ilişkileri, Afet ve acil durumlara müdahale süreçleri, etkin ve etkili müdahale için gerekli olan ekipman ve kapasite ile oluşabilecek aksamalar ve tespitler değerlendirilerek, koordinasyonun sağlanması ve sürecin iyi yönetilmesi hedeflendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"