Belen’de arabasız bir gün!

Yayınlanma Zamanı : 23 Eylül 2020 Saat: 15:47

Belen’de arabasız bir gün!

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimi olan Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle, sağlığa, temiz havaya ve kaliteli yaşama pedal çevirdi.

İlçede bisiklet ve yaya yollarının artırılması, halkın bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım araçlarını tercih etmeleri amacıyla düzenlenen etkinlikte Başkan Gül ve ona eşlik eden çocuklar, Belen sokaklarında renkli görüntüler oluşturdu.

Yaşama hareket katması açısından da etkinliği önemsediğini söyleyen Başkan Gül, “Son yıllarda dünyada yaşanan iklim değişikliği, hava kirliliği ve doğal afetlere dikkat çekmek ve insan sağlığı için sıfır emisyonun önemini hatırlamak amacıyla, her yıl 16 – 22 Eylül tarihleri arasında yapılan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinliği nedeniyle, bizlerde bugün Belenimizde bir farkındalık yaratmak adına bisikletlerimize bindik ve sağlığa, temiz havaya ve kaliteli yaşama pedal çevirdik” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"