Emniyet Müdürü Yavuz kahramanları ağırladı

Yayınlanma Zamanı : 18 Eylül 2020 Saat: 18:48

Emniyet Müdürü Yavuz kahramanları ağırladı

Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla il merkezindeki gazileri konuk etti. Vatan uğruna canlarını ortaya koyan kahramanlarla biraraya gelen Müdür Yavuz, Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce makama sahip olan şehit ve gazilerin her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

Gaziler Günü’nün gazilere duyulan saygının bir göstergesi olduğuna dikkat çeken Vedat Yavuz, “Şehitlik ve gazilik vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan Türk milleti için ulaşılabilecek en yüce makamlardır. Bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşamamızın asli unsurlarından biri olan bu kahramanlar, Türk milletinin kalbinde her zaman müstesna bir yere sahiptir. Nitekim Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik rütbesiyle birlikte gazilik unvanının da verildiği günün “Gaziler Günü” olarak kabul edilmesi gazilerimize duyulan saygının bir göstergesi niteliğindedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor gazilik mertebesi ile şereflenmiş siz değerli gazimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Yavuz, konuşmasının ardından gazilere teşekkür belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"