Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri, gününüz kutlu olsun

Yayınlanma Zamanı : 19 Eylül 2020 Saat: 12:56

Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri, gününüz kutlu olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanı ve Mareşal Rütbesi verilmesinin 99. Yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü İskenderun’da törenlerle kutlandı.

Pandemi kuralları çerçevesinde Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törende  Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği Temsilciliği ile Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ata’nın manevi huzuruna çelenk sunulmasının akabinde, aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şube Başkanı Gazi Neşet Turhan, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlarken, “Bu müstesna günün milletimize ve dünyamıza barışı, kardeşliği, bayrak ve vatan sevgisini anımsatmasını diliyor, bu vatan ve bayrak uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, hayattaki kahraman gazilerimize, sağlık ve afiyet diliyom” dedi.

Gazilerin, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olduğunu söyleyen İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, “Gurur ve övünç kaynağımız olan gazilerimizin hatırasını canlı tutmak, günümüzün ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesini sağlamak gayesiyle, TBMM tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e Mareşal Rütbesi ve Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül “Gaziler Günü” olarak kabul ve ilan edilmiş olup, bu müstesna günün 99’ncu yıldönümünü minnet, gurur ve coşkuyla idrak ediyoruz. Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı yediden yetmişe canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onların paha biçilmez fedakârlıkları sayesinde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Hiç şüphesiz, Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de en derin şükran, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"