Başkan Savaş’tan koronavirüsle ilgili şaşırtan açıklamalar!

Yayınlanma Zamanı : 15 Eylül 2020 Saat: 16:15

Başkan Savaş’tan koronavirüsle ilgili şaşırtan açıklamalar!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, pandemi nedeniyle Hatay dahil tüm ülkenin zor bir kış geçireceğini söyledi. Hatay’da 450 civarında vaka olduğunu belirten Başkan Savaş, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında vakaların artacağını da tahmin ettiğini ifade etti.

“Hastalığı takıyoruz, maske takmıyoruz”

Maske takmaması ile ilgili yapılan eleştirilere de cevap veren Başkan Savaş, “Geçtiğimiz günlerde Hatay’da 450 civarında vaka olduğunu öğrendim. Ekonomik anlamda birçok insanın kışı zor geçireceğini düşünüyorum. Pandemi konusunda da çetin bir kış geçecek. Ekim, Kasım ve Aralık aylarında vakalarımız artacak diye düşünüyorum. Başkan maske takmıyor diyorlar, biz hastalığı takıyoruz ama maske takmıyoruz. Bilim adamlarının herkese maske tak demesine saygı duyuyorum. Bu hastalık ile mücadele etmek için bir defa insanlardan uzak duracaksınız, sık sık elinizi yüzünüzü sabunla yıkayacaksınız. Maske takın ama elinizi yüzünüze çok götürmeyin, sağlıklı olmuyor. Maske nefes almayı da zorlaştırıyor ve eğer maskenize çok dokunursanız orada mikrop için bir besi alanı oluşturuyorsunuz. Her şeyi abartıyoruz, maskeyi takan kendisini garantide zannediyor ve diğer önlemleri unutuyor. Toplu taşıma araçlarını, taksileri, gayri resmi ve resmi kurumları, caddeleri dezenfekte ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Ama bizi zor bir 3 ay bekliyor. Umut var, eğer aşı Kasım- Aralık gibi çıkarsa İlkbahar’da toplumda bir rahatlama olur. Görünüşe göre herkesin alabileceği makul fiyatlı bir aşı olacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"