Sıcaklar tam gaz devam!

Yayınlanma Zamanı : 07 Eylül 2020 Saat: 11:36

Sıcaklar tam gaz devam!

Hatay Valiliği, eylül ayında son yılların rekor kıran sıcak hava dalgasının etkisini sürdüreceğini açıkladı. Meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde sıcaklıkların bugünden itibaren mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği belirtilirken, cuma gününe kadar sürmesi beklenen sıcak havalar dolayısıyla vatandaşlara güneş çarpmalarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarı verildi.

Meetoroloji 6. Bölge Müdürlüğü’nün verileri doğrultusunda Hatay Valiliği’nun uyarısı şöyle; “Meteorolojik değerlendirmelere göre, bölgemizde sıcaklıkların bugünden itibaren mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ila 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"