Batıayaz’da yürekleri burkan kara tablo!

Yayınlanma Zamanı : 06 Eylül 2020 Saat: 18:01

Batıayaz’da yürekleri burkan kara tablo!

Samandağ Batıayaz Yaylacık Köyü’nde dün sabah meydana gelen ve gece kontrol altına alındıktan sonra yeniden alevlenen yangın nihayet kontrol altına alındı.

 Bölgede havadan ve karadan soğutma çalışmaları devam ederken, yangının ardından ortaya çıkan kara tablo, havadan görüntülendi. Samandağ’ın akciğeri konumundaki yemyeşil ağaçlar ve bitki örtüsünden geriye kalan görüntüler yürekleri burktu.

AFAD Hatay İl Müdür Vekili Kürşat Biter’in incelemelerde bulunduğu yangın bölgesinde, ne kadar alanın zarar gördüğü, söndürme çalışmaları tamamlandıktan sonra ortaya çıkacak. Yangın, dün gece kontrol alındığında en son 100 hektarlık alan zarar görmüştü.

Kontrol altına alındı derken yeniden alevlendi!

Samandağ’da başlayan yangın iki kez kontrol altına alınmasına rağmen rüzgar ve sıcak hava nedeniyle yeniden alevlendi. Antakya Yaylacık, Yeniköy ve Kisecik’e kadar yayılan yangın nedeniyle can kaybının yaşanmaması için bazı köyler boşaltılıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"