Aşırı sıcaklarda can dostlarımızı unutmayın

Yayınlanma Zamanı : 03 Eylül 2020 Saat: 11:51

Aşırı sıcaklarda can dostlarımızı unutmayın

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en uzun soluklu sıcak hava dalgasının yaşandığı bu günlerde vatandaşları güneş çarpmasına karşı uyardı. Özellikle güneşin dik geldiği 11.00 ve 16.00 saatleri arasında gerekmedikçe dışarı çıkılmaması yönünde tavsiyede bulunan büyükşehir belediyesi, ayrıca sokak hayvanları için de uygun noktalarda bir kap su ve bir kap mama bırakılmasını istedi.

90 yılın en sıcak eylül ayının yaşandığı günümüzde, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin uyarıları şöyle: “Yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız olmak üzere özellikle güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ve 16.00 saatleri arasında gerekmedikçe dışarı çıkılmaması ve sıcak çarpmasına karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Ayrıca, hava sıcaklıkları yüksek derecelerde seyrettiği için sokaklarda yaşayan sevimli dostlarımıza uygun noktalarda bir kap su ve bir kap mama koymayı unutmayalım.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"