‘Kale – Işıklı yolu büyükşehir yol ağında’

Yayınlanma Zamanı : 28 Ağustos 2020 Saat: 15:09

‘Kale – Işıklı yolu büyükşehir yol ağında’

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Arsuz’a bağlı Kale ile Işıklı mahalleleri arasındaki yolun Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu söyledi. Samandağ –  Arsuz Yolu’nun Arsuz çıkışında bozuk olan yaklaşık 10 kilometrelik yolu ‘Karayolları mı, Hatay Büyükşehir Belediyesi mi yapmalı?’ şeklindeki tartışmalar üzerine açıklama yapan Vali Doğan, yolun insiyatif alınması halinde karayolları tarafından yapılabileceğini ifade etti.

Hatay Valiliği olarak, söz konusu yolla ilgili herhangi bir planlamaları olmadığını belirten Vali Doğan, “Binin üzerinde bir nüfus orada yaşıyor. Bu insanlar, Samandağ – Arsuz yolu yapılmadan da orada yaşıyorlardı. Samandağ’a gidemeseler bile, Arsuz’a gidip geliyorlardı. Dolayısıyla orada mevcut bir yol vardı. Biz yolu olmayan, ulaşımı olmayan Çevlik ile Kale arasını planladık, projelendirdik. Kale Köyü’nden Arsuz’a kadar olan bölge büyükşehirin ağında olan yerler. Dolayısıyla şöyle bir tartışma olabilir; ‘Burasını karayolları yapsın’ denilebilir. Bu hükümetin takdiridir. Hükümet bu konuda inisiyatif alır, ‘ben burayı yaptırıyorum’ diyebilir. Ama şuandaki mevzuata göre, bu yol HBB’nin yol ağında olan bir yoldur. O yüzden burası için Valilik olarak bizim herhangi bir planlamamız yok” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"