‘Kaçış rampası yapamıyorum demenin mantığı yok’

Yayınlanma Zamanı : 28 Ağustos 2020 Saat: 16:21

‘Kaçış rampası yapamıyorum demenin mantığı yok’

Hatay Valisi Rahmi Doğan,  Belen’den İskenderun’a inişte, fren patlaması yüzünden meydana gelen trafik kazalarını önlemek için kaçış rampası yapılması konusunun da takipçisi olduğunu dile getirdi. Kaçış rampası yapılana kadar, önlem almak amacıyla ağır tonajlı araçların şehre girişini yasakladıklarını ifade eden Vali Doğan, kaçış rampasının maddi nedenlerden değil, coğrafi şartlardan dolayı uygun bir alan bulunamadığından yapılamadığını ifade etti.

Kaçış rampasının maliyetli bir iş olmadığını ifade eden Vali Doğan, “İlk işimiz tırların ve kamyonların İskenderun içerisine girmesini yasaklamak oldu. Belen’den inerken bütün yönler otobanı gösteriyor. İskenderun’a yâda Adana’ya gidecek olan tır ve kamyonlarda mecburi istikamete gidiyorlar. Ve biz, o kazanın olduğu kontrol noktasından daha aşağıya doğru çekerek bir düzlüğe getirdik. Ama burada bir kaçış rampası yapılması lazım. Bu kaçış rampası maliyetinden dolayı yapılmayan bir iş değil. Coğrafi şartlardan dolayı uygun bir mekân alan bulunamadığından dolayı yapılamıyor. Yoksa kaçış rampası dediğimiz 300-500 metrelik bir yoldur. Bu bir maliyet değildir, bu bir para değildir. Otobanlar, havaalanları, köprüler yapan bir Türkiye’nin, ‘Kaçış rampası yapmıyorum, para bulamıyorum’ deme mantığı yok.  Karayolları Genel Müdürümüzle görüştük. Milletvekillerimiz ve bakanımızda bu işin takipçisi. Ama biz dediğimiz gibi hemen çözüm için, bu araçların, girişini İskenderun’a yasakladık. Bu bir tedbir, hem de iyi bir tedbir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"