Korona ihbar hattı devrede!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2020 Saat: 11:52

Korona ihbar hattı devrede!

Hatay Valiliği, COVID-19 tedbirleri kapsamında hayata geçirilen İl Salgın Denetim Merkezi(İSDEM)’nin Hatay’da da uygulanmaya başladığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığınca 20 Ağustos’ta valiliklere gönderilen genelgeyle salgınla mücadele açısından başlatılan yeni dönem kapsamında, daha önce Kırıkkale’de pilot uygulama olarak devreye alınan İl Salgın Denetim Merkezi uygulaması ülke genelinde yaygınlaştırıldı. İSDEM; İllerde valinin gözetiminde vali tarafından görevlendirilen vali yardımcısının, ilçelerde kaymakamın koordinasyonunda faaliyet gösteren il/ilçe salgın denetim merkezlerinin, iş yeri ya da mahalle denetim ekiplerinin sevk ve idaresinin sağlanacağı kaydedildi. 

Hatay Valiliği, vatandaşların karşılaştıkları COVID-19 tedbirlerine aykırı durum veya davranışları 112, 155, 156 çağrı numaralarını arayarak iletebilecekleri İSDEM ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “COVİD 19 salgını ile mücadele kapsamında yürütülen denetim faaliyetlerinin temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının ihlal edilmesi, karantina ve izolasyon denetimlerine uyulmaması gibi vatandaşlarımızın ihbar ve şikayetlerini 112, 155, 156 üzerinden ihbarda bulunabileceği  İl-İlçe Salgın Denetim Merkezi uygulaması faaliyete girmiştir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"