Arsuz’da iyi ki Kaymakam Musa Sarı var!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2020 Saat: 12:25

Arsuz’da iyi ki Kaymakam Musa Sarı var!

Yaklaşık 5 yıl önce Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce Arsuz Çayı üzerine yapılan ve bir takım nedenlerden dolayı yol bağlantıları yapılamayan köprüde Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’nın girişimiyle çalışmalar yıllar sonra yeniden başladı. Kaymakam Musa Sarı koordinesinde, Büyükşehir ve İlçe Belediyesi ekiplerinin de katılımıyla yolun yapılması ve altyapı çalışmaları start alırken, Konacık – Gözcüler Mahallesi(Erdinç Otele kadar) 20 metrelik çevre yolu bağlantısı Arsuz trafiğine nefes aldıracak.

Köprünün ve yolun açılması ile trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını ifade eden Kaymakam Sarı, bir kısım araçların Konacık yolundan çarşıya girmeden Erdinç Otel civarından İskenderun yoluna çıkabileceğini ifade etti.

Çalışmanın yaklaşık 20 gün içinde tamamlanacağını ifade eden Kaymakam Sarı, bir sonraki aşamada 1/5000’lik planlara işlenen diğer aşamaları da tamamlandıktan sonra yolun tamamını önümüzdeki sezona yetiştirmek için uğraştıkları ifade etti.

Yolun devamında çevre yolunun Çetellik yoluna bağlandığında trafik sorununun büyük ölçüde çözüleceğini ve çarşı trafik yoğunluğunun hafifleyeceğini de belirten Kaymakam Sarı, ağır tonajlı araçların şehir içinden geçmeyeceğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"