EXPO’ya hoş geldin Lalitpur!

Yayınlanma Zamanı : 23 Ağustos 2020 Saat: 11:30

EXPO’ya hoş geldin Lalitpur!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Nepal Lalitpur Belediye Başkanı Chiri Babu Maharjan ile Expo’ya katılımları konusunda anlaşmaya vardı. Telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda Başkan Maharjan’ı bilgilendiren Başkan Savaş, Hatay’ın tarihi ve turistik değerlerini anlatmanın yanısıra Antakya ve Arsuz’da inşası süren EXPO alanlarının da tanıtımını yaptı.

Dünyanın ödüllü mutfaklarının yer alacağı ve ‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla gerçekleşecek olan EXPO’da, hem bahçe hem de gastronomi alanında yer alacaklarını ifade eden Lalitpur Belediye Başkanı Maharjan, Hatay ile kardeş şehir olmayı çok istediklerini de ifade etti. 

EXPO ile ilgili tüm detayların görüşülmesinin ardından iki başkanın anlaşmaya varmasıyla,  Nisan ayında kapılarını açacak olan EXPO 2021’e katılan herkes rengarenk, cıvıl cıvıl Lalitpur bahçesinde gezip, leziz Nepal tatları ve muhteşem kültürüyle de tanışabilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"