CHP’li kadınlar iktidar yürüyüşünü başlattı!

Yayınlanma Zamanı : 10 Ağustos 2020 Saat: 11:55

CHP’li kadınlar iktidar yürüyüşünü başlattı!

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı seçimini 309 oyla, CHP Kurultayı’nda listeyi delerek Parti Meclisi Üyesi olan Aylin Nazlıaka kazandı.

Koronavirüs nedeniyle daha önce iki kez ertelenen ve pandemi koşulları nedeniyle açık havada, seyircisiz olarak Ankara Bilkent Odeon Açık Hava Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen CHP Kadın Kolları 14’üncü Olağan Kurultay’da başkanlık için mevcut başkan Fatma Köse ve PM üyesi Aylin Nazlıaka yarıştı. Türkiye’nin çeşitli illerinden 650 kadın delegenin katıldığı seçimi 309 oyla Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka kazandı. 

Kongre sonrası Aylin Nazlıaka’yı tebrik eden CHP Arsuz Kadın Kolları Başkanı Leman Yılmaz, kadın mücadelesinin bundan sonraki süreçte daha da iyi noktalara taşınacağını belirterek, CHP Arsuz Kadın Kolları olarak yeni Genel BaşkanIarı Aylin Nazlıaka ve kadın örgütleriyle birlikte adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi mücadelesi ile iktidar için en önde yürümeye hazır olduklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"