Bu yol ‘Rahmi Doğan’ patentli

Yayınlanma Zamanı : 10 Temmuz 2020 Saat: 17:35

Bu yol ‘Rahmi Doğan’ patentli

Hatay Valisi Rahmi Doğan, uzun ve meşakkatli bir sürecin ardından yapımı tamamlanan Samandağ-Arsuz Yolu’nun emeklerinin karşılığına değdiğini söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla 12 Temmuz Pazar günü açılışı gerçekleşecek olan yolun, sadece Samandağ ve Arsuz’u birleştirmediğini, aynı zamanda iki turizm kentini bir araya getirerek müthiş bir turizm destinasyonu oluşturduğunu ifade eden Vali Doğan, 52 kilometrelik bir bisiklet yolu için vatandaşların şimdiden bisikletlerini hazırladığını ifade etti.

Samandağ-Arsuz Yolu’nun çok beğenileceğini belirten Vali Doğan, “Bu pazar günü Hatay için çok önemli olan bir yatırımın açılışını yapacağız. 26 kilometrelik bir yol yaptık. Yapmış olduğumuz bu yol gerçekten de zor bir parkur da yapıldı. Burada yapmış olduğumuz çalışmaları ve harcamaları sayın milletvekillerimizle istişare ettik. Bu yolun zor bir yol olduğunu, bu süre içerisinde bitirilemeyebileceğini, kaynak bulmakta zorlanabileceğimize rağmen bir taraftan başlayıp yapmamız gerektiğine birlikte karar verdik ve mutlu sona ulaştık. Bu pazar günü saat 12:00’de Sayın İçişleri Bakanımızın teşrifiyle yolu açacağız yol iki ilçeyi birleştirmiyor, aynı zamanda iki turizm kentini bir araya getirerek orada bir turizm destinasyonu oluşturuyor. İlaveten 26 km yapmış olduğumuz yolun kenarında denizden tarafa 26 gidiş, 26 geliş toplam 52 kilometrelik bir bisiklet yolu da yaptık. Tabi en çok dikkat çeken kısmı ise bu. Şimdi herkes bisikletlerini hazırladı. İnşallah pazar gününden itibaren vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bizi biraz fazla yordu ama emeğimizin karşılığına değdi. Çok güzel oldu inşallah vatandaşlarımız da bundan memnun kalır diye düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"