Vali Doğan, Kırıkhan’ı karış karış gezdi

Yayınlanma Zamanı : 10 Temmuz 2020 Saat: 17:04

Vali Doğan, Kırıkhan’ı karış karış gezdi

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kırıkhan Halk Kütüphanesi’nin açılış töreni sonrası ilçede bir dizi incelemede bulundu.

İlk olarak Bayezid-i Bestâmî Hazretleri Türbesini ziyaret ederek, Cuma namazını burada kılan Vali Doğan, daha sonra Kırıkhan’da Fransız işgal yıllarında ruhban okulu olarak inşa edilen, daha sonra uzun yıllar ilkokul ve Halk Eğitim Merkezi olarak da kullanılan tarihi binanın ardından, 194 kuş çeşidi ve bünyesinde taşıdığı farklı türlerdeki canlılarla birlikte ülkenin en güzel sulak alanlarından biri olan Gölbaşı’nı ziyaret ederek, burada muhtarlarla bir araya geldi.

Gölbaşı gölünün turizme kazandırılması için yapılan projeyi inceleyerek, bilgiler alan Vali Doğan, muhtar buluşmasının ardında Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar ve hizmetler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde, Vali Doğan’a, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ve kurum il müdürleri eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"