Arsuz’a kütüphane için düğmeye basıldı!

Yayınlanma Zamanı : 10 Temmuz 2020 Saat: 20:36

Arsuz’a kütüphane için düğmeye basıldı!

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Arsuz’a Halk Kütüphanesi kazandırmak için ilçede ön bir fizibilite çalışması yaptı. Beraberinde Genel Müdür Yardımcısı, İI Kültür Müdürü Hüsnü Işıkgör ile birlikte Arsuz Kaymakamı Musa Sarı’yı makamında ziyaret eden Turşucu, daha sonra kütüphaneye dönüştürülebilecek binaları yerinde inceledi.

Kaymakam Sarı, Genel Müdür Turşucu’ya ilçe hakkında genel bilgiler verdikten sonra eksikliği fazlasıyla hissedilen İIçe Halk Kütüphanesinin yapılabileceği alternatif yerler ile ilgili olarak ön bilgi sundu.
Mevcut turizmin ofisi binasının ardından, Uluçınar Mahallesi Rhosus Antik Kent merkezinde bulunan eski Belediye Binasını gezen Turşucu ve beraberindeki heyet, binaların dokusunun ve insan hareketliliği olması dolayısıyla çok uygun olduğunu, Valilik, Kalkınma Ajansı, Kültür Bakanlığı ve İIçe Belediyesi işbirliği ile tadilatının gerçekleştirilmesi durumunda kütüphane olarak kullanılabileceğini değerlendirdi.

Son olarak da mevcut zabıta binasını yerinde incelenerek bir kısmının kullanılıp kullanılamayacağı şeklinde istişarede bulunan Genel Müdür Turşucu, Kaymakam Sarı’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerini dile getirerek, ilçeyi çok beğendiklerini ve en kısa zamanda bir kütüphane kurulumu için çalışmalar başlatacaklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"