Türkiye-Kazakistan dostluğuna Hatay’dan katkı

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2020 Saat: 15:15

Türkiye-Kazakistan dostluğuna Hatay’dan katkı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, ülkemiz ile Kazakistan arasındaki ortak tarihin, kültürel ve manevi bağların, ilişkilerimizin gelişmesinde önemli katkıları olduğunu belirterek, “ Birçok medeniyetin, kültürün ve inancın bir arada yaşadığı, turizmi, tarımı, sanayisi ve gastronomisi ile ünlü Hatay’ımız da Kazakistanlı kardeşlerimizi misafir etmekten büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

Misafirperverliğinden ve nezaketinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür eden Büyükelçi Sparbekuly ise, “Türkiye’yi dosttan da öte kardeş ülke olarak görüyoruz, Sayın Valim sizi ziyaret etmek bizim için bir şereftir. Hatay Türkiye’nin önemli illerinden birisi, Türkiye ile Kazakistan arasındaki bağları ve ticari ilişkileri daha da sağlamlaştırmak için Hatay’da olmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"