Düşlerinin peşinde 7 yıl…

Yayınlanma Zamanı : 03 Temmuz 2020 Saat: 14:58

Düşlerinin peşinde 7 yıl…

19 yaşında hayattan koparılan Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Ali İsmail’i ölümünün yedinci yılında o’nun hayallerini ve umutlarını paylaşan herkesi online etkinliklerle bir araya getirecek.
Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler doğrultusunda, Hatay’da hizmet veren Gençlik Merkezi ve Kütüphane bölümünü geçici olarak ziyarete kapatan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, Covid-19 salgını sürecinde hem sivil toplumun giderek artan önemine, hem de gençlik haklarına dikkat çekmek amacıyla önceki anmalardan farklı olarak, bu yıl etkinlikleri söyleşilerle genişletti.

Pandemi dolayısıyla ALİKEV Youtube kanalında, iki ana başlıkla canlı olarak yayınlanacak etkinliklerin detayları şöyle:

‘GENÇLİK HAKLARI’

6 Temmuz, Pazartesi, Saat: 20.30
Moderatör: Mert Akkaş (ALİKEV Programlar Sorumlusu)
Konuşmacılar: Hasan Oğuzhan Aytaç: (Gençlik Hakları Forumu Genel Koordinatörü), Hande Nur İpek: (Gençlik Çalışanı), Ezgi Gedik Güneş: ( Toy Gençli Derneği YK Başkanı)

‘TÜRKİYE’DE SİVİL TOPLUMUN VE FAALİYETLERİNİN ÖNEMİ’

8 Temmuz, Çarşamba, saat: 20.30
Moderatör: M. İrem Afşin (Gazeteci/ Sivil Aktivist)
Konuşmacılar: İbrahim Betil (Sivil Toplum Gönüllüsü), Mert Fırat (UNDP İyi Niyet Elçisi), Melda Onur (Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanı), Laden Yurttagüler ( İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Haklar Merkezi)

ALİ İSMAİL KORKMAZ ANMASI

10 Temmuz, Cuma, saat: 20.30
Moderatör: Burcu Karakaş (Gaeteci)
Konuklar: Korkmaz Ailesi, Ceylan Ertem

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"