AKOM’dan Hatay’da durum değerlendirmesi

Yayınlanma Zamanı : 27 Şubat 2020 Saat: 15:03

AKOM’dan Hatay’da durum değerlendirmesi

Afet ve acil durumlarda vatandaşların güvenliğini sağlamak için tüm birimleriyle görev başında bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi(AKOM) durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı öncülüğünde, AKOM’a bağlı tüm birimler ile gerçekleştirilen toplantıda söz alan Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Mahir Çiçek; “İlimizin 1. derece deprem kuşağında olması, yüzde 58 oranında orman varlığımızın bulunması, Suriye’deki savaş sebebi ile mevsimlere göre değişen nüfus hareketliliği gibi durumlar bazı felaketleri etkileyen faktörler olabiliyor. Bunun için İtfaiye Daire Başkanlığı olarak, il genelinde diğer kurumlar ile gerekli önlemleri almak ve bu tür durumlarda en etkili ve doğru harekât tarzını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

AKOM teşkilatlanmasının çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda, müdahaleler, araç ve personel durumu, kış hazırlıklarının yanı sıra afet ve acil durum çalışmaları kapsamında yapılan çalışmaların görüşüldü, istek ve öneriler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"