İTSO’dan kalifiye eleman atılımı

Yayınlanma Zamanı : 27 Şubat 2020 Saat: 16:00

İTSO’dan kalifiye eleman atılımı

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla, DOĞAKA 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan ‘Benim Okulum Benim Sanayim” projesi hayata geçiyor.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, okul idarecileri ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine nezaket ziyaretinde bulunarak, proje hakkında bilgiler verdi.

Geçtiğimiz yıllarda da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte önemli projelere imza attıklarını belirten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım,  “ DOĞAKA 2019 Yılı İmalat Sanayisine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında, yürütücüsü olduğumuz “Benim Okulum Benim Sanayim” Projesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürürlüğe girmiştir. Tümay Makina, Kahraman Sarsılmaz Makina ve Yıldırım Ahşap firmaları projemizin iştirakçileridir. Projede kapsamında, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine CNC Torna Simülasyon, Pnömatik – Elektropnömatik, Otomatik Kumanda, CNC Plazma Kesim, Kaynak Simülasyon ve 3D Akıllı Yazıcı laboratuvarları kurulacaktır. Laboratuvarlarda İTSO ve iştirakçiler bünyesinde çalışanlara teknolojik gelişmelere paralel Otomasyon, CNC Kodlama, 3D üretim, Plazma Kesim, makina bakım onarım eğitimleri verilecektir. İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de bu eğitimleri alarak bölgenin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamada önemli rol üstleneceklerdir” dedi.

Projenin açılış toplantısının 11 Mart 2020 tarihinde saat 10.00 İTSO toplantı salonunda yapılacağını da belirten Yıldırım,  İTSO Yönetimine, İskenderun ekonomisine, istihdamına ve böyle önemli projelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İskenderun’da kalifiye elemanların yetiştirilmesine yönelik bu tür projeleri önemsediğini ve desteklediğini söyleyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Gerek İskenderun Teknik Üniversitesi gerekse İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölgemiz ekonomisine ve istihdamına yönelik önemli projeler üretmektedir. Bizler de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu tür projelerin yanında yer alacağız. Projenin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"