Harbe hazırlık tatbikatı!

Yayınlanma Zamanı : 14 Ocak 2020 Saat: 17:48

Harbe hazırlık tatbikatı!

Milli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı birlik ve gemilerin Harbe Hazırlık durumlarını en üst seviyede idame etmek maksadıyla Karadeniz, Ege, Orta ve Doğu Akdeniz’de Taktik Tatbikatlar düzenlendiğini açıkladı.

80’in üzerinde harp gemisi, deniz hava vasıtaları ve insansız hava araçlarının katılımıyla düzenlenen tatbikat kapsamında, temel Deniz Harp nevilerine yönelik eğitimler, insansız suüstü ve hava hedeflerine fiili silah atışları, deniz özel kuvvet harekâtı ile mayın harbine yönelik eğitimler yapıldığı belirtildi.

Bakanlık ayrıca, Taktik Tatbikatlara Orta Akdeniz’de NATO Deniz Muhafızı Harekâtına destek sağlayarak Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında seyir icra eden Türk Deniz Görev Grubu’nun da iştirak ettiğini duyurdu. .

Bu kapsamda, İskenderun semalarında bugün alçak uçuş yapan ve oldukça dikkat çeken askeri helikopterin de tatbikat kapsamında havalanmış olabileceği değerlendirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"