HBB’den HADO’ya 1 Milyon TL

Yayınlanma Zamanı : 09 Aralık 2019 Saat: 12:10

HBB’den HADO’ya 1 Milyon TL

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilin turizm potansiyelinin artmasına büyük katkı sunacak olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO)’nün karayolu bağlantısını kolaylaştırmak için Arsuz Madenli – Serinyol yolunun açılacağını söyledi.

Arsuz ve Antakya’da gerçekleşecek olan iki EXPO alanı arasındaki mesafenin yanısıra, HADO ile Hatay Havaalanı arasını da kısaltacak olan yolun üç şeritli olacağını ifade eden Başkan Savaş, “HADO için Sayın Valimizle anlaştık. Ocak ve Haziran aylarında 1 Milyon TL vereceğiz. Madenli’de hem yaz sporları, hem yat limanı, hem de HADO olacak. Serinyol’dan Madenli’ye bir ham yol var. Önümüzdeki günlerde o yolu üç şeritli yapmayı düşünüyoruz. Çünkü biz Hatay’ı kalkındırmak istiyoruz. Bir ülke sevgi, saygı ve sadakatle, birbirine barışık olarak kalkınabilir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de böyle yapmış. Biz de onun yolunda giderken samimiyetimizi ve sevgimizi birbirimizden esirgemeyelim. Ülkesine, devletine, milletine, insanına sadakatle sarılan hiçbir insan başarısız olmaz. Açık yüreklilikle güzelliklerimizi toplumla paylaşıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"