Lütfü Savaş’tan ‘otogar’ vurgusu

Yayınlanma Zamanı : 22 Ekim 2019 Saat: 13:58

Lütfü Savaş’tan ‘otogar’ vurgusu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, tepkilere neden olan Antakya eski otogarının çevresindeki işyerleriyle birlikte tek parça halinde açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılması konusuna açıklık getirdi. Yaklaşık 12 yıldır atıl durumda bulunan eski otogar için hazırladıkları projeden engellemeler dolayısıyla vazgeçip, ortak akılla ihaleye döndüklerini ifade eden Başkan Savaş,  otogarın yanısıra eski sanayi sitesinin de yenilenmesi için kolları sıvadıklarını dile getirdi.

Başkan Savaş, Büyükşehir Belediyesi Encümeni huzurunda 30 Ekim’de saat 14.00’te her dükkan üzerinden ayrı ayrı gerçekleştirilecek olan ihale ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Eski sanayi sitesi ve otogar ile ilgili bir çalışma başlatıyoruz. İçeriğinde 4 katlı binaların, çarşının, okulun ve ibadethanenin olduğu bir yaşam alanı projesi olacak. Ancak bu çalışmayı yapmak için yaklaşık 4 yıldır bize bir çivi bile çaktırmadılar. Bugüne kadar engellemelerle karşılaştığımız için ihaleye dönmek istedik. Ortak akılla karar verdiğimiz bu proje ile yeni bir kazanım sağlayacağız. Esnaflarımız da iş yerlerini kaybedeceklerini düşünmesin, çünkü mevcut duruma nazaran daha fazla iş yeri ve daha konforlu bir alan olacak” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"