Kale’de ormanlık alanda inceleme!

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2019 Saat: 11:12

Kale’de ormanlık alanda inceleme!

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Alpaslan Altındaş, geçtiğimiz yıl Arsuz’a bağlı Kale mevkiinde yaşanan orman yangınında zarar gören ve yeniden ağaçlandırılan bölgede inceleme yaptı.

Kale’de yanan sahada yangının izlerini silmek amacıyla toprakla buluşturulan tohumların yeniden çimlendiği gözlenen inceleme gezisinde Altındaş, yanan alanları bir yıl içerisinde yeniden ağaçlandırdıklarını söyledi.

Yanan bir ormanın eski halini alması için uzun yıllar geçmesi gerektiğini anımsatan ve vatandaşlardan orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmalarını isteyen Altındaş, “Antakya Orman İşletme Müdürlüğü olarak, 2018 Mayıs ayında meydana gelen orman yangınında zarar gören Arsuz İlçesi kale köyü geçen yıl yanan sahayı tekrardan eski haline getirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Orman bölge Müdürlüğü olarak, yangın söndükten sonra aynı yıl içerisinde veya bir yıl içerisinde yanan alanları yeniden ağaçlandırıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"