Doğanın şaşırtan güzelliğine tanıklık ettiler

Yayınlanma Zamanı : 21 Ağustos 2019 Saat: 15:15

Doğanın şaşırtan güzelliğine tanıklık ettiler

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Yönetimi, Dörtyol ve Arsuz sahilinde 60 noktada yumurta bırakan yeşil deniz kaplumbağalarının, kafesle korunan ve yumurtadan çıkan yavrularının denizle buluşmasına tanıklık etti.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi tarafından yaptırılan, 23’ü Dörtyol’a ve 37’si Arsuz sahiline yerleştirilmek üzere Doğa ve Bilim Derneği’ne teslim edilen koruma kafeslerini kontrol etmek üzere İSTE Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemal Turan ile birlikte Dörtyol Yeniyurt sahiline giden DTO Yönetimi, Yeşil Deniz kaplumbağa yavrularının koruyucu kafesler sayesinde yumurtalama alanından çıkarak güvenle denize ulaşmalarını izleme olanağı buldu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Başkanı Kemal Kutlu, her geçen gün üreme alanı daralan ve nesli tehdit altındaki yeşil deniz kaplumbağaların popülasyonunu arttırma ile ilgili projelere destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"