Lütfü Savaş, HADO için son noktayı koydu

Yayınlanma Zamanı : 09 Ağustos 2019 Saat: 12:56

Lütfü Savaş, HADO için son noktayı koydu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘HADO İskendurun’a mı, Arsuz’a mı yapılacak?’ şeklindeki kafa karışıklığına son noktayı koydu. Uzun bir deniz bileşkesine sahip Hatay’ın turizmini canlandırmak ve kente deniz ulaşımını sunmak için projelendirilen HADO’nun Madenli Balıkçı Barınağı’nda yapılması için gerekli görüşmelerin tamamlandığını ve imza sürecine girildiğini anlatan Başkan Savaş, HADO’nun rota değişikliğinin söz konusu olmadığını ve Arsuz’da kalacağının sinyallerini verdi.

Katıldığı bir radyo programında yaptığı açıklamada, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile Madenli Balıkçı Barınağı’nda HADO’nun işletilmesi için marina yapılabileceğine dair fikir birliğine vardıklarını ifade eden Başkan Savaş; “Çalışmalarımızın bürokrasi ayağında problem yok. Projenin yapımı için 6-8 aylık bir süreç söz konusu. Gümrük alanı oluşturmak zorundayız ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Vali Bey ile birlikte yapmış olduğumuz koordineli çalışmalar neticesinde Madenli’deki balıkçı barınağının marinaya dönüştürülmesi konusunda karara vardık. Bu alanda balıkçı barınağı, su sporları ve HADO’nun işletilmesi için marina yapılabileceğine dair projelendirme yaptık. Sözlü olarak görüşmeleri yapıyoruz, yakın zamanda da imza süreçlerini tamamlayacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"