Vali Doğan, Hatay’da adım atmadık yer bırakmıyor

Yayınlanma Zamanı : 07 Ağustos 2019 Saat: 10:08

Vali Doğan, Hatay’da adım atmadık yer bırakmıyor

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulunduktan sonra, Antakya Camları Müzesi’ni ziyaret etti.

Yapımı tamamlanma aşamasına gelen Sanayi Sitesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler alan Vali Doğan, incelemelerin ardından Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleriyle bir araya geldi.

Daha sonra eşi Gülüzar Doğan ile birlikte 140 yıllık tarihi Antakya evinde üfleme antik cam sanatçısı Şadi Asfuroğlu tarafından oluşturulan Antakya Camları Müzesini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Doğan, cam işlemeleri tek tek inceledi.

Şadi Asfuroğlu ise Vali Doğan ve eşinin ziyaretinden şeref duyduğunu ifade ederek Antakya Camları Müzesi’nin oluşturulma süreci ve üfleme antik cam sanatçılığı hakkında bilgiler verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"