Milletvekilleriyle birlikte ‘çevre’ mücadelesi

Yayınlanma Zamanı : 07 Ağustos 2019 Saat: 10:47

Milletvekilleriyle birlikte ‘çevre’ mücadelesi

Doğanın korunması, çevre sorunlarının çözülmesi ve geleceğe sağlıklı bir çevre bırakmak için kirliliğin önlenmesi adına verdiği mücadeleyle tanınan Çevre Koruma Derneği İskenderun Şube Başkanı Nermin Yıldırım Kara, ilçedeki sorunları bu kez bölge milletvekilleriyle birlikte masaya yatırdı.

İskenderun’da gündemden düşmeyen angus sorunu, maden ocakları, ağaçlandırma, baca gazı emisyonu gibi pek çok çevresel sorunun değerlendirildiği toplantıya Nermin Kara ve yönetim kurulunun yanısıra, AKP Milletvekili Abdulkadir Özel, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve CHP Milletvekili Suzan Şahin katıldı.

 Sorunları birlikte, katılımcı bir anlayışla çözüme kavuşturma konusunda fikir birliğine varılan toplantıda,  öne çıkan sorunları da çözüm önerileriyle birlikte anlatan Nermin Yıldırım Kara,  temiz bir çevre ve temiz bir İskenderun için yeni bir adım atılmasına vesile oldu.

İskenderun Çevre Koruma Derneği’nde düzenlenen toplantının ardından detayları paylaşan Nermik Yıldırım Kara, toplantıya katılan milletvekillerine teşekkür ederek, “Canlı hayvan sevkiyatlarında ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında, görev ve sorumluluklar çerçevesinde kamu denetiminin ve denetleme sürecinin en iyi şekilde yerine getirilmesi, işletim süresi sona ermiş maden ocakları ile ilgili ağaçlandırma çalışmalarının ivedilikle yerine getirilmesi ve ağaçtan yoksun çıplaklık görüntüsünün ortadan kaldırılması, sanayi kuruluşlarının baca gazı emisyonlarının insan ve çevre sağlığı açısından yarattığı olumsuz etkilerin kontrolü ve denetimi konusunda yapılması gerekenleri masaya yatırdık. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz toplantıda İskenderun özelinde olan sorunlarımızı dile getirip, katılımcı bir anlayışla birlikte çözüme kavuşturma noktasında görüş birliğine vardık. Derneğimizin davetine katılarak sürdürülebilir bir çevre için katkıda bulunan bölgemizin değerli Milletvekillerine teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"