#KazDağlarıHepimizin

Yayınlanma Zamanı : 06 Ağustos 2019 Saat: 17:07

#KazDağlarıHepimizin

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, Kaz Dağları’nda altın arama çalışmaları ile gerçekleştirilen çevre katliamına tepki gösterdi. Ülkenin doğal güzelliklerinin altından daha kıymetli olduğuna dikkat çeken Özgün, Kaz Dağlarındaki ve Salda Gölündeki kıyıma son verilmesini istedi.

Kanadalı bir firmaya altın arama yetkisi verilmesinin bile bu topraklara ihanet olduğunu belirten Özgün, “Bu ülkenin doğal güzellikleri altından kıymetlidir. Bizim altınımız ormanlarımız, dağlarımız, ovalarımız, göllerimiz ve denizlerimizdir. Kaz Dağlarında Kanadalı bir altın firmasına altın arama yetkisi verilmesi bu toprağa ihanettir. Çıkacak altın peşkeş çekildiği gibi, güzelim Kaz Dağları yok edilmektedir. Bize Cumhuriyetin ilkokullarında vatan sevgisi olarak ağaç sevgisini, dağ taş su sevgisi öğretilmiştir. Bu vatanda nefes alacak orman kalmadığında, para saymaya takatimiz de kalmayacaktır. Bu cennet ülkenin güzelliklerini korumak hepimizin vatani borcudur. Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesinde belirttiği gibi iktidar sahipleri gaflete ve dalalete düşse de bize düşen doğruyu savunmaktır. Gitmesek de görmesek de o Kaz Dağları bizim ve vatanın dağlarıdır. Kaz Dağlarından Kanadalı altın arama firmasını göndereceğiz. Salda Gölü’nün doğal yapısını bozdurmayacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"